Реклама / Ads
3| 6087 |20.02.2016 НОВИНИ

Проф. Спасов: Атакуват еколози за строеж на защитени места

.
Проф. Николай Спасов
Два института в Българската академия на науките (БАН) изпратиха отворено писмо до министъра на околната среда и водите Ивелина Василева с гореща молба ведомството да се намеси и да отговори “достойно и пред обществото” на злонамерената кампания, насочена срещу природозащитните организации в България.
 
Всички тези материали в пресата и в телевизионни предавания използват неприемлив тон, представят невярна и силно изопачена информация и са директно насочени срещу МОСВ, институтите на БАН, чиято мисия е свързана с изследване и опазване на природата, както и срещу редица неправителствени природозащитни организации," се казва в писмото, подписано от директорът на Природонаучния музей към БАН проф. Николай Спасов и от директорът на Института по биоразнообразие и екосистемни изследвания доц. Анна Ганева.

“Не е трудно да си дадем сметка, че тези публикации и предавания не са случайни, а са достатъчно добре замислени, предследвайки една определена цел: дискредитиране на природозащитната дейност в България и институциите и организациите, които я провеждат. Очевидно е, че тази кампания е специално планирана и има за цел постигането на строителство в защитени природни територии”, категорични са те.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 13| 7666 |19.12.2024 Пращат науката ни в обора - колосални средства за развитие и иновации отиват в земеделците. Но къде е обществената реакция? . 9| 10745 |06.03.2017 Като не сме Австрия по ски курорти, поне да сме Хърватска! . 32| 6267 |06.11.2011 БАН гневна на Дянков, ще съди държавата . 26| 5986 |10.05.2010 С. Игнатов напомнял за Чаушеску, жалват се от БАН

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads