Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 3533 | НОВИНИ

МФ: Прогнозният бюджетен излишък към април е около 883 млн. лв.

МФ: Прогнозният бюджетен излишък към април е около 883 млн. лв.
Прогнозният бюджетен излишък към април е в размер на около 883 млн. лв.или 0,6% от прогнозия брутен вътрешен продукт на страната, съобщи в събота Министерството на финансите.
 

Приходите в държавния бюджет за първите четири месеца на година са около 17.8 милиарда лева, което е 31,1% от годишния разчет. Нарастването спрямо същия период на миналата година е с 1.08 милиарда лева, което е ръст от 6,5%.

 

Данъчните и неданъчните постъпления по КФП нарастват номинално спрямо април 2021 г. с 1 040 000 000 лв., докато постъпленията в частта на помощите и даренията (основно грантове по програмите и фондовете на ЕС) са близко до отчетените за същия период на предходната година.

 

Припомняме, че бюджетното салдо на Републиката беше положително и в края на август, като излишъкът е в размер на 885 млн. лв. В края на юли превишението бе от 705 млн. лв.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Мартин Димитров: Стремим се към 4,8% бюджетен растеж 5| 3797 | Мартин Димитров: Стремим се към 4,8% бюджетен растеж Атанас Пеканов: Така заложеният бюджетен дефицит е приемлив 2| 3458 | Атанас Пеканов: Така заложеният бюджетен дефицит е приемлив 725 млн. лв. е излишъкът в бюджета към края на октомври 4| 3807 | 725 млн. лв. е излишъкът в бюджета към края на октомври Николай Василев: Бюджетен ястреб е човек като мен, който подкрепя влизането в Еврозоната и ниските преки данъци 8| 4107 | Николай Василев: Бюджетен ястреб е човек като мен, който подкрепя влизането в Еврозоната и ниските преки данъци

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads