Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
41| 5915 | НОВИНИ

Рашидов: Комунистите се изцепиха за Възродителния процес

Вежди Рашидов
Вежди Рашидов
Остарях с простотията на този народ, затова съм бесен. 25 години минаха. Това, което се изля вчера от този екран от твоя гост Красимир Янков, е престъпление. Комунистите се изцепиха. Аз съм потърпевш от Възродителния процес и никога не съм си позволил да говоря за него. Това беше тежък геноцид, който ако е възможно трябва да го изтрием от съзнанието си.
 

Това коментира Вежди Рашидов в предаването „На светло” по Нова тв. Българските турци не са агресивни, те са работливи. Аз минах през иглени уши. Исках да запазя фонетиката и звучността на името си. Не може да се говори лесно за този процес. Разделяха се съдби на хора. Моят вуйчо умря от бой с маркучи, защото не пожела да си смени името, каза Рашидов.

Посегнаха върху физиката и достойнството на хората, на майките да си кръщават децата, възмути се Рашидов, на твърдението, че не било посегнато на религията, а само на имената на хората.

Искам да го кръстим Янков Хасан, щом за него не е голямо нещо това, и без това БСП ги управляват от ДПС.

Луканов направи голямата беда. Той каза – тези хора много са изстрадали, нека Ахмед Доган да се разбере с тях. А Доган пиеше кафе междувременно с Тодор Живков. Така бяха изтъргувани българките турци, коментира Вежди Рашидов.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Вежди Рашидов: Правителството спира културни проекти  30| 6060 | Вежди Рашидов: Правителството спира културни проекти Борисов: Комунистите ни забраняваха Великден, а днес се правят на набожни 70| 7456 | Борисов: Комунистите ни забраняваха Великден, а днес се правят на набожни В.Рашидов:К‘во е т‘ва Петно бе, к‘ъв е тоя национален герой? 21| 9249 | В.Рашидов:К‘во е т‘ва Петно бе, к‘ъв е тоя национален герой? В. Рашидов: ДПС събира депутатите си от оборите с кравешките фекалии 30| 6962 | В. Рашидов: ДПС събира депутатите си от оборите с кравешките фекалии

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads