Реклама / Ads
0| 4524 |29.03.2022 НОВИНИ

Разделят Министерството на икономиката на две нови министерства

.
Източник: БГНЕС
Правителството планира да раздели Министерството на икономиката и индустрията на две нови министерства. Това става ясно от Портала за обществени консултации на МС.
 

Предложението е ведомството, което в момента се ръководи от Корнелия Нинова, да се раздели на Министерство на икономиката и индустрията и Министерство на иновациите и растежа.

 

Сред предложените промени са тези в устройствените правилници на Българската агенция за инвестиции и Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия, с които се регламентира преминаването им към Министерството на иновациите и растежа.

 

Чрез предвидените изменения на нормативните разпоредби се преразпределят правомощия от материалната компетентност на министъра на икономиката, председателя на Държавната агенция за научни изследвания и иновации и ръководените от тях ведомства, които следва да бъдат поети от министъра на иновациите и растежа, респективно Министерство на иновациите и растежа.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 1283 |20.12.2025 Жена остави инвалидната си количка и пътува в Космоса . 0| 1296 |20.12.2025 Представители на САЩ, Египет, Катар и Турция се срещнаха, за да преразгледат плана за Газа . 0| 1625 |20.12.2025 Queens of the Stone Age пуснаха за свободно гледане концерта си от парижките катакомби . 2| 1953 |20.12.2025 Зеленски призова САЩ да окажат повече натиск върху Русия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads