Реклама / Ads
0| 5897 |16.08.2018 НОВИНИ

Съдийка припадна, като чу решението на съда

.
Източник: БГНЕС
Бившата съдийка Мария Иванова припадна в столичната Съдебна палата секунди, след като чу решението на Софийския апелативен съд, че остава в ареста.
 

Иванова, която беше уволнена от Софийския градски съд за системно несправяне с работата, е обвинена, че е участвала в схема за изпиране на 1,4 млн. евро, придобити от измами във Франция. Тя бе арестувана в началото на юли, а после пусната от СГС срещу подписка.

 

След това Апелативният съд нареди да бъде задържана, но Иванова не бе открита на адреса си и бе обявена за издирване на 24 юли. Оказа се, че бившата съдийка не се e крила - била в болница в Плевен, а след като излязла, сама се предала и била задържана.

 

Според прокуратурата Мария Иванова, която бе уволнена заради системно несправяне с работата, е набирала неграмотни и бедни хора, които откривали фирми и банкови сметки на свое име.

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 3828 |30.04.2024 Съдът пусна под домашен арест Габриела Славова, обвинена в убийството на съпруга си Пейо Пеев . 41| 6204 |17.07.2012 Съдийката М. Тодорова обжалва уволнението си във ВАС . 16| 7559 |19.12.2011 Намериха подкупа, искан от варненска съдийка . 8| 5431 |27.10.2011 ВСС подхвана съдийката, запорирала “Труд” и “24 часа”

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads