Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

4| 7140 |25.02.2017 НОВИНИ

САЩ арестуваха българин за износ на оръжие за Сирия

.
Министерството на правосъдието на САЩ повдигна обвинения за нарушаване на ембаргото за износ на стоки с двойна употреба за Сирия на 11 частни лица и една чуждестранна компания, съобщава „Фокус”.
 
Трима от обвиняемите са арестувани, като един от тях е с постоянно жителство в България.

Всички обвиняеми са заподозрени в търговия със стоки с двойна употреба със сирийската авиокомпания Syria Arab Airlines, на която също е повдигнато обвинение за нарушаване на американското законодателство. Всички заподозрени са били свързани с регистрирана в американския щат Флорида компания AW-Tronics, която осъществява доставки на самолетни части и оборудване и която е представяла на американските власти невярна информация за изнесените стоки.

 

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 3379 |25.08.2024 Заподозреният за нападението с нож в германския град Солинген е трябвало да бъде депортиран у нас миналата година . 3| 3755 |15.02.2023 САЩ съдят българин за продажба на микрочипове на руснаци . 2| 8655 |11.04.2018 Съдът пусна на свобода Желяз Андреев . 0| 4271 |10.05.2016 Засякоха измами с америкнски помощи за Сирия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads