Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

1| 3288 |02.11.2022 НОВИНИ

Съветникът на Зеленски: Изнудването на Москва около зърнената сделка се провали

.
Русия възобновява участието си в сделка за освобождаване на износа на зърно от Украйна, тъй като осъзна, че инициативата все пак ще проработи без участието на Кремъл.
 

Това заяви съветникът на украинския президент Володимир Зеленски Михайло Подоляк. 


По думите му това решение на Москва показва ясно, че изнудването, ескалацията и заплахите се провалят, когато срещнат решителен отговор. 


"Това говори само едно: Русия винаги е по-ниска от тези, които са по-силни, тези, които знаят как да поемат удар, тези, които силно аргументират позицията си", допълни Подоляк в отговор до агенция "Ройтерс".

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 3573 |25.06.2024 Подоляк: Всеки мирен план за Украйна трябва да бъде справедлив и да се основава на международното право . 16| 5037 |05.09.2023 Подоляк отхвърли предложението на Турция Киев да смекчи позицията си за съживяване на зърнената сделка . 16| 4926 |05.09.2023 Украйна каза ”не” на руския ултиматум за зърнената сделка . 0| 3993 |29.05.2022 Подоляк: Каквото и споразумение да бъде постигнато с Русия, няма да струва и пукната пара

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads