Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 5296 | НОВИНИ

Село протестира срещу закриването на детска градина

Село протестира срещу закриването на детска градина
Жителите на село Осенец край Разград протестираха срещу общинското решение за закриване на детска градина. Заповедта гласи от 1 април детската градина да спре да функционира.
 
Хората са направили подписка и настояват решението да бъде отменено, тъй като ако влезе в сила децата им ще трябва да пътуват километри до градовете, за да ходят на детска градина.

"Моето дете е на 2 години. Ако детската градина бъде закрита на 1 април, както е по решение, това означава, че всяка сутрин и всеки следобед трябва да го носим по спирките. Аз съм работеща майка и нямам тази възможност. Много от майките са многодетни и по-малките им деца са 2-3-месечни бебета. Знаете колко е лабилна имунната система на едно дете", заяви една от протестиращите майки, която е и инициатор на подписката.

"Писахме жалби, но не получихме никакъв отговор. Всеки прехвърля топката. За тях случаят със закриването на детската градина вече е приключил", добави тя.

Кметът на Осенец Димитър Димитров посочи, че са се опитали да въздействат на решението за закриване на градината, но до момента без резултат.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Даскали и ученици бягали от час да протестират „за” кмета на Септември 2| 5140 | Даскали и ученици бягали от час да протестират „за” кмета на Септември Протестиращи във Видин поискаха магистрала до София 4| 5451 | Протестиращи във Видин поискаха магистрала до София Служебни охранители протестират 1| 5427 | Служебни охранители протестират Надзирателите протестират в Бургас 0| 5387 | Надзирателите протестират в Бургас

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads