Реклама / Ads
24| 14793 |04.11.2024 НОВИНИ

Шаламанов: F-16 няма да са ефективни без нови радари и противовъздушни установки. Нужна е Агенция по превъоръжаването

.
Източник: личен архив
Колективна безотговорност в социалистически стил. Така полк. Владимир Миленски от Атлантическия клуб по Нова нюз определи липсата на секретните съоръжения, необходими за използването на новите български F-16.
 

„Това е като да се нанасяш в нова къща, отдолу да те чакат камиона с мебелите и изведнъж някой да се сети, че къщата няма покрив.”, допълни той.

 

Полк. Миленски коментира, че уж се отчита, че всички са си свършили работата, а изведнъж се приемат спешни мерки.







„Какво се е случило, че тези мерки са станали спешни, след като подготовката за идването на новите самолети е от години?”, запита се той.

 

Велизар Шаламанов път изтъкна, че големият проблем е, че новите F-16 няма да са ефективни без нови радари и нови противовъздушни установки. Той беше категоричен, че е необходима Агенция по превъоръжаването, която да координира целия процес.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 445 |13.12.2025 Русия заплашва с ядрено оръжие, a ядрената ѝ индустрия остава почти без санкции . 0| 390 |13.12.2025 България с три световни титли и още шест медала на първенството по карате киокушин . 1| 486 |13.12.2025 Кризисно сметоизвозване в София: Кметът чисти в „Люлин“, проблеми в още три района . 2| 892 |13.12.2025 Датското разузнаване обвинява САЩ, че налагат волята си над съюзници

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads