Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 5756 | НОВИНИ

Скъсано въже причина за трагедията в Охридското езеро

Скъсано въже причина за трагедията в Охридското езеро
Скъсано стоманено въже е причинило инцидента с кораба "Илинден" в Охридското езеро през септември 2009 година, при който загинаха 15 български туристи. Това е заключението на експертите от Инженерния факултет в Скопие, чийто доклад бе оповестен в Македония.
 

Стоманеното въже от лявата част на кораба се е скъсало по време на плаването, което довело до обръщане на дясно и паника сред пътниците. Минаването на 12 пътници от дясната страна ускорило потъването, се казва още в заключението.

По отношение на необходимата документация на кораба "Илинден", включително и разрешителните за извършените промени, трябва да се питат компетентните органи, каза Игор Гюрков от Инженерния факултет. Той потвърди пред вестник "Дневник", че корабът "Илинден" е имал разрешение за превозването на 43 пътници

На 5 септември 2009 година македонското корабче "Илинден", което превозваше над 50 български туристи към манастира "Свети Наум", потъна за минути на 200 метра от брега.  При инцидента загинаха Кула Маджарова, Нонко Маджаров, Славка Иванова, Лушка Стоянова, Мария Димитрова, Гана Георгиева, Георги Метанов, Тодор Стаменов - всички те от с. Антон. Загинаха и четирима души от Пирдоп - Гана Лукова, Мария Георгиева, Лула Балабанова, Павел Павлов. След жертвите бяха и Зорка Георова от с. Мирково, Невена Панчева от Златица и Динка Гущанова от Рибарица.

В Охрид се води дело за потъването на кораба. Сред обвиняемите е и капитанът на кораба Сотир Филевски.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Р. Петков: Контрабандата е причината да не ни искат в Шенген 29| 5983 | Р. Петков: Контрабандата е причината да не ни искат в Шенген Девет години от трагедията в „Индиго” 0| 5959 | Девет години от трагедията в „Индиго” Ситуацията в Гърция причина за ревизията в бюджета 4| 5227 | Ситуацията в Гърция причина за ревизията в бюджета Продават самолета на властта след трагедията в Смоленск 6| 4907 | Продават самолета на властта след трагедията в Смоленск

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads