Реклама / Ads
3| 6372 |24.10.2013 НОВИНИ

Случаят Боевски - публична мистерия в 2 варианта

.
Гълъбин Боевски
Той или е помилван, или съдът е отменил присъдата му, друг вариант няма, обобщи адвокат Марковски. Страната не е длъжна да ни уведомява. Боевски получил е временен паспорт за връщане в България и се очаква доклад от посолството ни.
 

Решението за Боевски е една любопитна публична мистерия, според мен той е невинен, каза по НТВ адвокат Марин Марковски. Според него за прекарването на наркотици много често се използват хора, които въобще не знаят, че стават мулета. Той или е помилван, или съдът е отменил присъдата му, друг вариант няма, обобщи Марковски.

Това е изненадващо завръщане, не се дължи на трансфер на осъдено лице, каза главният прокурор Сотир Цацаров.

Не мога преди получаването на доклада по случая да се ангажирам с позиция, заяви по-рано по НТВ говорителят на Външно министерство Ивайло Кашканов. Според него решението за освобождаването на българския шампион по вдигане на тежести Гълъбин Боевски е взето от страна на Бразилия, което не я прави длъжна да обяснява мотиви.

Боевски получил е временен паспорт за връщане в България и се очаква доклад от посолството ни, в който ще стане ясно дали в бил оневинен. Не можело да се говори за дипломатически совалки за пускането му, след като има намесена съдебната власт. Събитията там били следени, но след влизането в сила на присъдата българското посолство не може да се намесва, каза говорителят.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 9| 8957 |04.11.2024 Димитър Марковски: Борислав Сарафов не е "парашутист" . 5| 3346 |17.08.2024 Вълка "не бил мишок, за да се крие" - разказ на адвоката му . 4| 5786 |16.11.2013 Гълъбин Боевски влиза в прокуратурата . 6| 6219 |09.11.2013 Отзованият ни посланик в Бразилия излезе с отворено писмо за скандала "Боевски"

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads