Реклама / Ads
26| 5344 |01.06.2009 НОВИНИ

Станишев мълчи за двойния морал в МВР

.
Сергей Станишев Източник: Вяра Йовева
Премиерът Сергей Станишев отказа да отговори дали ще поиска оставката на вътрешния министър Михаил Миков, заради разкритията от вчера, че само часове след кървавия инцидент на връх Бакаджика е бил на купон.
 

Пред репортер на БГНЕС премиерът само казал: „Може ли да мина... Не, мила...".
Вътрешният министър призна публично, че в четвъртък вечер е уважил юбилея на шефа на Софийски апелативен съд Веселин Пенгезов в държавната резиденция „Лозенец”, но ден по-късно показно уволни заместника си Румен Андреев за това че е почел юбилея на колегата си Венцислав Рангелов в деня на националния траур.

Двойните стандарти за мерене на морала в правителството са обект на коментари в обществото и в системата на МВР, която от няколко месеца се тресе от перманентни скандали.

Президентът Първанов днес отрече да е ходил на празненството в резиденция "Лозенец" и определи писанията на някои медии за присъствието му като черен PR.

Ако министър Михаил Миков и заместникът му Румен Андреев с нещо са нарушили траурния характер на деня, наистина няма оправдание. Но ако става дума за нещо, което има рутинен характер, то тогава да излязат да обяснят действително за какво става дума, призова замесените в скандала държавния глава.
"Няма да коментирам тази тема, колкото и да е приятна на някои медии да продължават да я държат. Искате да водим диалог, това е малко кафеджийска история". Така пък Миков парира днес всякакви въпроси за оставка и търсене на отговорност.

Депутатът Яне Янев, който пръв раздуха скандала с пировете по време на траур се закани, че ще иска обяснение от премиера кой е разрешил резиденция „Лозенец” да се ползва за пиршества в деня на националната трагедия, и защо се е превърнала в място за банкети на властта.  Frognews.bg
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 34| 14956 |19.01.2025 Бойко, "Каручката" ще връща боя в МВР ли? Сериозно питаме. ТКЗС-то почна с реваншизъм и унижение за Дани Митов . 14| 4324 |15.02.2024 Борисов се отрече от вътрешния министър, пак се прояви като експерт по шах . 22| 3983 |20.11.2023 Борисов отрича да е кадрувал в МВР. Иска оставка от акад. Денков, ако има оставка от Стоянов . 21| 11100 |05.03.2015 Сл. Ангелов: Говори се, че Писанчев и Лазаров са на Кой

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads