Реклама / Ads
9| 5358 |23.11.2020 НОВИНИ

Становището на Венецианската комисия било междинно

.
Мария Спасова, новоназначеният постоянен представител на страната ни в Съвета на Европа.
Междинна е оценката на Венецианската комисия за проекта на ГЕРБ за промени в Конституцията. Окончателна такава може да се очаква през декември.
 

Това заяви пред Българската национална телевизия Мария Спасова, новоназначеният постоянен представител на страната ни в Съвета на Европа.

 

Критично бе междинното становище на Венецианската комисия. Тя отчете липса на широк обществен дебат за проекта за нов основен закон, критика бе отправена и към идеята да се намали броят на народните представители наполовина. Според международните експерти българският основен закон трябва да разрешава отстраняването на главния прокурор, когато има потенциален конфликт на интереси или съмнение за извършено престъпление.

 

Все още не е сигурно кога ще бъде окончателното произнасяне на Венецианската комисия, уточняват се някои елементи. Най-вероятно, по думите на Спасова, то ще бъде през декември, след което то ще бъде подложено на нов сериозен анализ. Предстои междинното становище да бъде обсъдено в Народното събрание, правосъдното министерство и други органи.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 4518 |07.10.2023 Венецианската комисия одобрява разделянето на ВСС . 3| 3818 |13.04.2021 Венецианската комисия готви нов шамар за суперпрокурора през юли . 12| 5930 |25.11.2020 Внезапно: Депутатите гласуват проекта на ГЕРБ за свикване на ВНС . 10| 8593 |06.12.2019 Венецианската комисия: Законът за разследване на гл. прокурор в България е провал

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads