Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 5617 | НОВИНИ

Стартират масови проверки на зимните ни курорти

Стартират масови проверки на зимните ни курорти
Министерството на туризма ще следи под лупа зимните ни курорти. От следващата седмица започват масови проверки точно преди началото на сезона. Това обеща министърът на туризма Николина Ангелкова по време на Петата международна среща на туроператорите в Пловдив.
 

Инспекторите ще проверяват най-известните ни курорти – Боровец, Банско и Пампорово. Това се дължи на засиления интерес, който се очаква през този зимен сезон, най-вече от страна на туристите от Турция, Румъния и Германия.

 

Според Ангелкова България може да бъде конкурентноспособна и да разработи съвместни маршрути със съседните държави на Балканите.

 

Интерес да почиват у нас проявяват желаещи от Индия, Китай и Япония, допълни министърът. Спад има в броя на записалите се туристи от Русия, като той е в рамките на 2-4 на сто.

 

„Друга възможност е да използваме потенциала на река Дунав и Дунавския регион“, посочи министър Ангелкова, цитирана от econ.bg.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Проверки срещу незаконната сеч преди Коледа 0| 5241 | Проверки срещу незаконната сеч преди Коледа Стартират безплатни изследвания за СПИН в цялата страна 0| 5003 | Стартират безплатни изследвания за СПИН в цялата страна Започват проверки във всички военни заводи 2| 5660 | Започват проверки във всички военни заводи Почват щателни проверки по пазарите 4| 4814 | Почват щателни проверки по пазарите

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads