Реклама / Ads
0| 4636 |25.06.2018 НОВИНИ

Таяни: Трябват най-малко 6 млрд. евро за закриване на средиземноморския маршрут на бежанците

.
Антонио Таяни
Най-малко 6 млрд. евро инвестиции са необходими, за да бъде затворен средиземноморският маршрут, по който бежанци от африканските страни проникват в ЕС, каза председателят на Европейския парламент Антонио Таяни, цитиран от германския вестник ”Велт”.
 

"Срещата на върха на ЕС в края на тази седмица е последен шанс надеждите на половин милиард европейци да не останат излъгани. Страните членки на ЕС трябва да намерят общо решение за регулиране на миграцията в Европа.

 

В противен случай целият проект, въз основа на който бе създаден Европейският съюз, е заплашен от смърт. По примера на споразумението с Турция, което позволи да бъде затворен балканският маршрут, ЕС трябва да инвестира най-малко 6 млрд. евро за закриване и на средиземноморския маршрут", каза Таяни, цитиран от ТАСС.

 

Според него е необходимо по-тясно сътрудничество между ЕС и транзитните африкански страни като Мароко, Тунис, Либия, Мали, Мавритания, Чад и Алжир. Предоставяне на финансова подкрепа на тези държави, както с Турция, ще спомогне никой от Северна Африка повече да не се опитва да се добере до Европа по море.

 

Таяни разкритикува разпределянето на бежанците вътре в ЕС. От общо 650 хиляди молби за убежище, подадени в ЕС за 2017 г., 416 000 са били регистрирани в три страни - Германия, Франция и Италия.

 

Според него трябва също така да се засили контролът над източните граници на ЕС, тъй като е възможно да се появи нов канал за нелегална миграция през Албания.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 812 |13.12.2025 Пулев нокаутиран в шестия рунд . 3| 1680 |12.12.2025 20 точки от Вашингтон, които преначертават войната: Какво искат САЩ от Украйна . 5| 2157 |12.12.2025 WSJ: Протестите на Gen Z разклащат не само властта, но и геополитическия курс на България . 2| 2091 |12.12.2025 Нови кадри от имотите на Епстийн разпалиха скандала около Тръмп и Клинтън

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads