Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 4931 | НОВИНИ

Температурите скачат до 35 градуса

Ще бъде идеално за море и планина
Ще бъде идеално за море и планина
Температурите днес ще скочат до 35 градуса. Валежите ще са малко възможни, прогнозираха синоптиците.
 

По Черноморието ще бъде предимно слънчево, но ветровито. Ще духа умерен, временно до силен североизточен вятър. Максимални температури 30-32°, температурата на морската вода е 25-28°. Вълнение на морето 3-4 бала. Над планините ще е предимно слънчево. Временни увеличения на облачността ще има главно над масивите от Западна България, но само на отделни места са възможни слаби превалявания. Ще духа умерен, по високите и открити части до силен вятър изток-североизток. Максимална температура на височина 1200 метра около 25°, на 2000 метра около 18°, съобщи Фокус.  Атмосферното налягане е по-високо от средното за месеца и слабо ще се повиши.

 

Червен код за опасност от пожари е обявен за днес в Източна България. Предупреждението е в сила за областите Бургас, Ямбол, Варна, Шумен, Добрич и част от Силистра. На отделни места в областите Плевен, Велико Търново и Видин рискът за възникване на пожари също е висок. Тази сутрин 60 души ще продължат борбата с пожара, който избухна над село Бели Искър в Рила планина. Вчера беше съобщено, че разпространението на огъня е ограничено, а очакването е днес той да бъде изгасен, съобщи БНР.  Заради труднодостъпния терен, гасенето вчера е ставало на ръка. Горели са предимно сухи треви и храсти във високата част на планината. Засегнатата от огъня площ е около 10 декара.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Пик на горещниците - мор и 44 градуса 0| 5774 | Пик на горещниците - мор и 44 градуса Термометърът може да мине 40 градуса, пазете се 0| 5348 | Термометърът може да мине 40 градуса, пазете се Живакът скача на 40 градуса утре 0| 14384 | Живакът скача на 40 градуса утре Жега иде, температурите скачат над 30! 0| 5573 | Жега иде, температурите скачат над 30!

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads