0| 4687 |05.05.2018 НОВИНИ

ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно

.
Отборите на ЦСКА и Лудогорец завършиха наравно 0:0 в мач от 33-тия кръг на Първа професионална лига.

Срещата, противопоставяща втория в класирането столичен тим на осигурилия си титлата отбор от Разград, се игра през повече от 20 000 зрители на Националния стадион "Васил Левски" и с нея "червените" отбелязаха 70 години от основаването на спортното дружество на ЦСКА.

Преди мача се проведе пищно тържество, което продължи един час. На терена излязоха представителите на различните спортни клубове на дружеството, които получиха почетни медали. В церемонията участваха различни военни части на българската армия, а кулминацията бе появата на Димитър Пенев, Димитър Бербатов и Христо Стоичков, които слязоха от хеликоптер на центъра на стадиона точно преди първия съдийски сигнал.

Срещата започна без изявен натиск от един от двата отбора, като играта се водеше предимно в централната част на полето.

Първата по-сериозна възможност за един от двата отбора се откри пред халфа на гостите Густаво Кампаняро, който обаче стреля над вратата на Витаутас Черниаускас.

В 19-ата минута Рубен Пинто от състава на домакините опита интересен удар от ждроб, но и той не намери целта. Отлична възможност за гол се откри пред нападателя на "Лудогорец" Върджил Мисиджан в 23-тата минута. Холандецът направи двойно подаване с Лукас Саша, но останал очи в очи с Черниаускас би право в ръцете на вратаря на ЦСКА, съобщава bTV.

В 43-тата минута Швиерчок нанесе удар с обръщане на 180 градуса по земя, но Черниаускас се отличи с много добра намеса и спаси вратата си от гол.

На почивката заря озари небето над Националния стадион, която допълни армейския празник.

В началото на второто полувреме "червените" бяха близо до откриването на резултата, но Кирил Десподов отправи много слаб удар и не затрудни Броун.

В 54-тата минута Густаво Кампаняро пробва късмета си с удар от над 20 метра, но шутът му намери тялото на вратаря на ЦСКА. В 71-вата минута "червените" пропуснаха отлична възможност за гол чрез Десподов. Станислав Манолев напредна по дясното крило, подаде към непокрития Десподов, който от точката на дузпата нацели дясната греда на вратата на Броун.

До края на мача играта бе много накъсана, а ударите на играчите и на двата отбора не създаваха някаква сериозна опасност за някой от вратарите.

В класирането три кръга преди края "Лудогорец" води с 85 точки, докато ЦСКА е на втора позиция със 72.

Състави

ЦСКА (4-2-3-1): Витаутас Черниаускас - Стойчо Атанасов (90+3-Александър Георгиев), Николай Бодуров, Борислав Чорбаджийски, Жеферсон - Кристиян Малинов, Рубен Пинто - Станислав Манолев, Тиаго Родригес, Кирил Десподов - Хеан Бланко (70-Раул Лое)

"Лудогорец" (3-5-2): Хорхе Броун - Игор Пластун, Козмин Моци, Рафаел Форстър - Сисиньо, Светослав Дяков (76-Марселиньо), Лукас Саша, Густаво Кампаняро, Натаниел Пимиента - Върджил Мисиджан, Якуб Швиерчок (76-Клаудиу Кешерю)