Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

1| 5015 |15.01.2019 НОВИНИ

Върнаха либийския танкер в Бургаския залив

.
Танкерът, който беше арестуван в Бургас, а по-късно освободен със сменен екипаж и флаг, отново е върнат в акваторията на бургаското пристанище. За собствеността на кораба спорят либийската държавна компания и българско частно дружество.
 

Танкерът е върнат с разпореждане на Морска администрация заради опасност от екокатастрофа, обясни на извънреден брифинг директорът на изпълнителната агенция.

 

Към този момент корабът остава под панамски флаг, собственост на българското дружество. Той ще престои в Бургас, докато документацията му не стане изрядна.     

"Тъй като корабът няма валидни документи за нормална експлоатация и с цел избягване на евентуално замърсяване, стоейки корабът в икономическата зона на България, след като не е сертифициран и не са му проверени системите, следва да се очаква, че може да предизвика замърсяване”, обясни кап. Живко Петров, ИА "Морска администрация".

 

"Не сме употребявали сила. Водили сме единствено разговори с капитана да му разясним какво трябва да направи", увери и Светлан Кичиков – директор, ГД "Гранична полиция", цитира bTV.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 2356 |15.12.2025 Танкерът „Кайрос“ ще бъде изтеглен до Бургаския залив . 1| 2384 |12.12.2025 Административни неуредици отложиха изтеглянето на танкера „Кайрос“ . 1| 2375 |10.12.2025 „Кайрос“ не замърсява: МОСВ обяви заседналия край Ахтопол танкер за безопасен . 1| 2354 |08.12.2025 България иска информация от Турция за танкера „Кайрос“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads