Реклама / Ads
4| 5948 |28.01.2015 НОВИНИ

Вече ще има административен секретар в МВР

.
Сградата на МВР в столицата
Административен секретар ще се назначава в МВР. С дейността си той ще облекчава административната тежест. Той ще се назначава от министъра чрез подбор, основан на професионалните качества. Това решиха депутатите от вътрешната парламентарна комисия, приемайки на второ четене текстове от промените в Закона за МВР.
 

Прието беше главният секретар на МВР да се назначава с указ на президента. Освен това ГДБОП се връща под шапката на МВР. Другата промяна е свързана с обединяване на охранителна и криминална полиция.

От АБВ поискаха Главна дирекция „Жандармерия", като в нея място да намери и СОБТ. Според председателя на комисията Атанас Атанасов обаче не трябвало да се раздробяват главните дирекции. Предложението на АБВ не било разумно, тъй като щяло да утежни административната тежест и да затрудни координацията между звената. Предложението не беше прието.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 3487 |30.08.2024 Няма да назначават главен секретар на МВР . 1| 5023 |19.08.2015 Слагат помощник на Бъчварова . 14| 5486 |08.05.2014 Президентът вече не назначава главсек на МВР . 2| 5671 |06.11.2009 Връщат "главен секретар" в полицията

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads