3| 5028 |15.08.2019 НОВИНИ

Велик „Ливърпул“ спечели Суперкупата на Европа след дузпи срещу „Челси“

.
Пореден триумф!
„Ливърпул“ спечели четвъртата Суперкупа на Европа в историята си, след като победи „Челси“ с 5:4 (2:2 в редовното време) след изпълнение на дузпи. Победата бе извоювана на ”Водафон Арена” в Истанбул, където преди години „Ливърпул“ спечели след исторически сблъсък с „Милан“ Шампионската лига. Снощи „Ливърпул“ и „Челси“ показаха красив футбол, воля и коректност.

"Сините от Лондон" бяха по-добри през първото полувреме, създадоха положения и поведоха с гол на Жиру в 36-та минута. „червените“ претендираха за дузпа за игра с ръка на противников играч, но такава не бе отсъдена.

През второто полувреме „Ливърпул“ показа класа и натисна съперника. Изравнителният гол падна още в 48-ата минута – голмайстор Садио Мане.

Мърсисайдци поведоха с втори гол в петата минута на първото продължение след нов гол на Мане. В 101-та минута Жоржиньо изравни.

И дойде ред на дузпите. Всички изпълнители на Ливърпул реализираха, докато Тами Ейбрахам от „сините“ пропусна петата дузпа за „Челси“, която вратарят Адриан майсторски спаси. Така Ливърпул спечели 13-ия си европейски трофей. Пред него засега са само „Реал“- Мадрид, „Барселона“ и „Милан“.

За първи път жена ръководи толкова важен мач. Това бе французойката Стефани Фрапар, на която асистираха Манюел Николози и Мишел О’Нийл. Четвърти съдия бе турски арбитър Джунейт Чакър.