Реклама / Ads
1| 4376 |25.02.2020 НОВИНИ

Вятърът остави без минаре джамия в Омуртаг

.
Омуртаг Източник: БГНЕС
Минарето на най-посещаваната джамия в Омуртаг е съборено от бурния вятър вчера. В джамията всеки петък идват около 60-70 души. Сформиран е екип, който да разчисти отломките, но за изграждането на ново минаре все още няма план.
 

Временно хората могат да посещават друга джамия в града, но тя трудно ще побере всички желаещи.


Припомняме, че за вчера бе обявен жълт код за опасност при силен вятър. За паднали дървета и счупени клони съобщиха от Гражданска защита в Търговище. Поривите на вятъра в областта достигнаха 70 километра в час.


Ветровете отлепиха и голяма ламарина на покрива на Съдебната палата в Търговище.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 65 |16.12.2025 Не само Зафиров, цялото изпълнително бюро на БСП подаде оставка . 0| 326 |16.12.2025 Финландия разкри къде Русия ще разположи войски, ако постигне примирие с Украйна . 0| 215 |16.12.2025 Би Би Си ще се защитава по заведеното от Тръмп дело . 0| 239 |16.12.2025 Официално: Европейската прокуратура иска имунитета на Илхан Кючюк

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads