1| 2343 |24.08.2024 НОВИНИ

Втора титла за България: Валентина Димитрова първа в спринта на Световното по летен биатлон

.
България спечели втора титла на продължаващото в естонския спортен център Отепаа Световно първенство по летен биатлон. В спринта на 6 км при девойките Валентина Димитрова грабна златото, въпреки двата си пропуска на първа стрелба.

21-годишната биатлонистка от Дупница изпревари с 0.6 секунди безгрешната на рубежа украинка Виктория Хвостенко. Бронзът взе Олена Хородна също от Украйна.

Така тя донесе второ злато за България от шампионата, след като в четвъртък Лора Христова стана първа в суперспринта на 7.5 километра в същата възрастова група.

21-годишната Димитрова измина трасето за 18:03.9 минути, след като направи две грешки в първата от двете стрелби. тя обаче показа страхотно бягане, особено по втората обиколка.

По-рано днес в същата дисциплина при младежите България класира двама биатлонисти в първата десетка. С един пропуск от двете си стрелби Константин Василев е шести – на 1:15 мин. след шампиона Виталий Мандзин (Украйна), а без грешка на рубежа Георги Джоргов финишира девети. По-късно днес спринтовете за жени и мъже с участието на Милена Тодорова, Владимир Илиев, Антон Синапов и в Васил Зашев. Световното първенство в Отепаа завършва в неделя с преследванията за младите и масови гала стартове за жени и мъже.

Валентина Димитрова благодари на екипа си. Сподели, че е доволна от себе си и е готова за утрешния старт. Тя спечели титлата в спринта при девойките на световното първенство по летен биатлон.