Реклама / Ads
0| 4067 |22.04.2019 НОВИНИ

Здравният министър на Шри Ланка: Местна ислямистка групировка стои зад атентатите

.
Министърът на здравеопазването на Шри Ланка Раджитха Сенаратне заяви, че местната ислямистка групировка Нешънъл Таухид Джамаат е отговорна за нападенията в църкви и хотели на Възкресение Христово, съобщават Асошиейтед прес и Франс прес.
 

Министърът, който е говорител на правителството, каза, че нападенията са били извършени от седем атентатори камикадзета.

 

„Не вярваме, че тези атаки са били извършени само от група хора, действащи само в нашата страна”, допълни той.

 

„Има някаква международна мрежа, без която тези атаки нямаше да се увенчаят с успех”, каза министърът.

 

Най-богатият човек на Дания Андерс Холх Полсен и съпругата са загубили три от четирите си деца.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2863 |18.07.2025 Висши християнски духовници в Газа след удар по католическа църква . 1| 2879 |08.05.2025 Ракети, разрушения и жертви: Индия и Пакистан в опасна спирала . 3| 2951 |16.02.2025 Ислямистко нападение взе най-малко една жертва в Австрия . 0| 3005 |23.12.2024 След кървавия атентат в Магдебург: Продължава да е критично състоянието на около 40 души

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads