Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

0| 7027 |04.06.2014 НАРОДЕН ГЛАС

Не на насилието върху деца!

.
Днес София казва "Не на насилието върху деца!" по повод Международния ден за защита на децата, жертви на агресия, който България отбелязва за трета поредна година. Денят е обявен през 1983 г. по решение на Общото събрание на ООН.
 

От 17 часа в Южния парк Жана Бергендорф, Ангел и Моисей, Pavell &Venci Venc‘, Васко Иванов Dexter, Сантра, Богомил, Йоанна Драгнева, Voice of Boys, Alex P и Donna ще кажат с песен НЕ на насилието върху деца. От 18:30 ч. като финал на кампанията ще се състои и демонстрация по "разрушаване на стената на насилието" с багер, информационна кампания и Благотворителен концерт.

Специален гост на третото издание на кампанията "Не посягай на децата" е столичният кмет Йорданка Фандъкова.

Тази година инициативата се фокусира върху насилието между деца, агресията върху малолетни и непълнолетни граждани в семейна среда, както и върху проблема с кибертормоза между деца в училищна възраст.

"Кампанията не може да реши проблемите, но може да бъде този обществен маркер, който да провокира в гражданите съпричастност, солидарност и отговорност към живота на децата на България", споледят организаторите.

Зловещото убийство в Поморие на 8-годишната Алекс, смъртта чрез съсичане с брадва на майка и 7-годишно й момиченце в Джебел, пребитата до смърт от баща си 7-годишна Пламена в Русе са само малка част от ужасяващата хроника в България, която индикира, че животът на децата в България е застрашен.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 2889 |18.11.2025 „Грижа на всяка цена“. 22 убити жени за година – време е за действие, казва нова кампания . 4| 2607 |18.08.2025 Протест в София за строги наказания за причиняващите катастрофи . 1| 3380 |31.05.2025 Насилието над деца расте, държавата мълчи: Протест с искане за спешни реформи . 1| 4032 |31.05.2025 Един ден, две Българии: Граждани протестират срещу насилието над деца, „Възраждане“ – срещу еврото

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads