Реклама / Ads
14| 6037 |27.08.2010 СВЯТ

2/3 от французите не щат ромите ни, подкрепят Саркози

.
65% от французите подкрепят депортирането на ромите, а 69% искат техните незаконни лагери да бъдат унищожени.
 
Според данни, публикувани в друг ежедневник - Льо Паризиен, 48% от анкетираните са за репатрирането на нелегално пребиваващи във Франция роми срещу 42% против и 10% въздържали се.

Вероятно заради широката обществена подкрепа президентът на Франция Никола Саркози настоя, че ще продължи с експулсирането на румънски и български роми от страната. Ле Фигаро коментира, че вероятно поведението на Саркози ще му донесе политически дивиденти, в областта на сигурността. 28 % от анкетираните смятат, че Саркози е човекът, който може да се справи най-добре с този проблем. На второ място е Марин Льо Пен - дъщерята на лидера на крайнодесния Национален фронт Жан-Мари Льо Пен. Следват потенциалните кандидати на основната опозиционна сила - социалистите, Доминик Строс-Кан и Мартин Обри.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 2258 |14.12.2025 Двама убити и осем души в критично състояние след стрелба в американския университет „Браун“ . 24| 3391 |12.12.2025 САЩ предлагат на Украйна да се изтегли от Донбас в замяна на „свободна икономическа зона“, твърди Зеленски . 5| 22974 |11.12.2025 Белгия е „новата“ Унгария: ЕС заплашва Брюксел с изолация заради заем за Украйна . 1| 2657 |10.12.2025 Самолет на суданската армия се разби при кацане

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads