Реклама / Ads
1| 5188 |16.12.2010 СВЯТ

Иво Санадер кътал милиони в тайни сметки

.
Тайни сметки с 1,2 милиона евро на семейството на арестувания в Залцбург миналата седмица бивш хърватски премиер Иво Санадер е открила австрийската полиция.
 

Хърватската полиция и прокуратура и австрийската полиция са провели финансово разследване за банковите сметки на Иво Санадер и семейството му.

Няколко дни след арестуването на Санадер австрийските власти са уведомили компетентните хърватски органи за съществуването на две тайни сметки, едната от които е на бившия премиер и по която има почти 200 000 евро, а по втората сметка, която е на името на покойния баща на Санадер, е открита сумата от над 1 милион евро.

Силни подозрения за мръсни пари буди фактът, че бащата на Санадер, който е бил обикновен работник, е разполагал със сума от милион евро, която е укривал в Австрия, пише „Ютарни лист“.

Разследването на тайните сметки на Иво Санадер в Австрия се разширява и ще обхване и други европейски страни и САЩ.

Според хърватското следствие Иво Санадер крие още по-големи суми в тайни сметки и в банкови сейфове в Лихтенщайн, Швейцария и САЩ. Предполага се, че част от парите Санадер е превърнал в произведения на изкуството и недвижими имоти.

Бившият хърватски премиер беше арестуван миналата седмица в Австрия, след като беше обявен от Хърватия за издирване. Той се разследва по подозрения за източване на държавни средства.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2927 |06.12.2024 Разследват бившия еврокомисар по правосъдието за произхода на 1 млн. евро . 0| 3785 |26.04.2023 Рекордна находка: Австрийските власти конфискуваха 1 тон канабис . 0| 6339 |02.03.2018 Словашката полиция задържа 7 души за убийството на журналиста Куциак . 13| 6864 |23.03.2014 42 кг злато и скъпоценни камъни иззети от дома на бивш украински министър

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads