1|
				 4410
				|22.05.2019
				
								СВЯТ
				
				Качински: Партията на Льо Пен е свързана с Москва
 
									
				Лидерът на управляващата в Полша партия ”Право и справедливост” Ярослав Качински каза, че политически групи в някои държави от Европейския съюз, включително ”Национален сбор” на Марин Льо Пен във Франция, са ”очевидно свързани с Москва и получават подкрепа от нея”, предаде Асошиейтед прес.			
			Качински направи коментара в интервю за седмичното издание "Газета полска".
Изказването му навежда на мисълта, че предпазливостта на неговата националистическа партия към Русия може да бъде пречка за сътрудничество с "Национален сбор" или дясната партия "Лига" на италианския вътрешен министър Матео Салвини, който е приятелски настроен към Москва.
В събота Салвини събра в Милано националисти от Европа в търсене на единство преди изборите за Европейски парламент тази седмица. На събирането обаче също така бяха очевидни разделенията заради Русия.
Моля, подкрепете ни.
 
						 
						 
						 
						 
						 
					
				
			
			
				
				Реклама / Ads
			
			
							КОМЕНТАРИ 
				
				Реклама / Ads
			
		 
			 
					 
                                    
			 
                                    
			 
                                    
			 
                                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			 
                    
			