Реклама / Ads
0| 5156 |03.01.2019 СВЯТ

Китайски апарат кацна на Луната

.
„Чанъе-4” Източник: БГНЕС
Китайски апарат кацна на обратната страна на Луната. Мисията е историческа за „Чанъе-4”, никога до сега не е имало кацане на тази част от Луната.
 

„Чанъе-4” вече е на кратер на Южния полюс на естествения спътник на планетата ни
Китайският космически апарат „Чанъе-4” кацна на обратната страна на Луната. Това е първата подобна мисия в историята на човечеството.

 

Успешното приземяване е било осъществено в 10.26 ч. местно време (4.26 ч. българско) в четвърътък, се казва в официално съобщение от Пекин.

Апаратът изпратил снимка от "тъмната страна" към сателита, който поддържа комуникацията между диспечерите на Земята и сондата. Китайските държавни медии съобщиха, че мястото, където е кацнал „Чанъе-4”, се нарича Ейткън и е кратер на Южния полюс.

 

По време на мисията ще бъдат направени 10 експеримента – шест от Китай и четири от други държави. Сред тестовете ще бъдат засаждане на картофи и други семена.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2372 |17.12.2025 Напрежение в Тайванския проток: Китай изпрати най-модерния си самолетоносач . 9| 3436 |10.11.2025 На 10 ноември 1970 г. тръгва първият луноход . 2| 2817 |30.10.2025 Индия ще изстреля най-мощната си ракета досега . 0| 2533 |18.09.2025 10 млрд. юана до 2027 г.: Хайнан инвестира в сателитни технологии и космически туризъм

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads