Реклама / Ads
22| 6794 |02.02.2015 СВЯТ

Комсомолская правда: НАТО прави плацдарм пред прага на Русия

.
НАТО реагира своевременно на призива на помощник държавния секретар на САЩ Виктория Нюланд да разположат 6 нови командни пункта в държави, разположени в близост до Украйна.
 

Както заяви командващият сухопътните сили на САЩ в Европа Бен Ходжис, в най-близко време Алиансът ще изпрати мониторингова група в Естония, Латвия, Литва, Полша, Румъния и България. Целите не се скриват – военните ще изучават къде още в Източна Европа да разположат танкове и самолети на НАТО. А против кого може да се отгатне от първия път, вариантът винаги е само един – Русия, разбира се, пише „Комсомолская правда“.

 

Колкото и ястребите на Пентагона да говорят за стремежа да обучават своите нови „приятели и съюзници“ на военно изкуство и „бойна сплотеност“, дори за хората далеч от военностратегическите истини е ясно, че НАТО приближава своята войска с още една стъпка по-близо до руските граници. Под прицел се оказват всички региони на Русия. При това, много удобен повод за придвижването на войските на НАТО стана хаосът, който самите те предизвикаха в Украйна, не без помощта на своите киевски младши партньори, разбира се, пише още „Комсомолская правда“.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 3460 |02.09.2025 Руска ракета ще достигне Хага след 5-10 минути: Ген. секретар на НАТО с остро изявление . 4| 2763 |20.08.2025 Тръмп прехвърля върху Европа тежестта за военна мисия в Украйна . 1| 2725 |17.07.2025 НАТО ще изпрати възможно най-бързо "Пейтриът" на Украйна . 2| 2741 |16.07.2025 Планът на Тръмп за Украйна: Завой в реториката, но дяволът е в детайлите

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads