0|
4350
|17.01.2020
СВЯТ
Марин Льо Пен се кандидатира за президент на Франция

Френският крайнодесен лидер Марин Льо Пен обяви намерението си да се кандидатира на президентските избори във Франция през 2022 г. Кандидатурата й трябва да бъде одобрена от конгреса на партията й „Национален сбор“ през 2021 г.
Льо Пен посочи, че предлага „голямата алтернатива, която ще направи така, че страната отново да си стъпи на краката“, и която ще създаде „национално единство“:
„Решението ми беше разгледано и вече е направено. Моята цел е да създам национално единство. Това е един велик френски план, един голям проект, който цели да обедини всички французи, независимо откъде са. Това е един изцяло различен проект, който ще помогне на страната ни да си стъпи краката“.
На изборите през 2017 г. тя стигна до балотаж, на който загуби от Еманюел Макрон, предаде АП, цитирана от БНР.
Моля, подкрепете ни.






Реклама / Ads
КОМЕНТАРИ
Реклама / Ads