Реклама / Ads
0| 5621 |31.08.2010 СВЯТ

Обама сложи символичния край на войната в Ирак

.
Американският президент Барак Обама отбелязва символичния край на американските бойни операции в Ирак, седем години след инвазия, на която той се противопостави, и във време, когато страната далеч не изглежда стабилизирана, предава АФП, цитирана от ФОКУС.
 

От Овалния кабинет Обама ще се обърне към американците в предавана по телевизията в цялата страна реч в 20 часа местно време. Преди това ще посети военна база в Тексас и ще се срещне с военнослужещи, които наскоро се завърнаха от Ирак.
От сряда мисията на американските войски ще бъде „да наблюдават и да подкрепят” иракската армия.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2644 |02.07.2025 Тръмп обяви 60-дневно прекратяване на огъня в Газа . 2| 4956 |07.12.2016 Обама призна: Грешки на САЩ създадоха Ислямска държава . 13| 7760 |29.08.2013 Обама: Операцията срещу Сирия ще бъде кратка . 11| 5986 |29.03.2011 Б. Обама: САЩ спря клането в Либия

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads