Реклама / Ads
0| 5669 |10.01.2011 СВЯТ

Самолет със 156 души се разби

.
Лошото време е причина за краха на самолета в Иран.
 

Ирански пътнически самолет със 156 души на борда се разби в северозападната част на страната. По данни на иранската национална телевизия, цитирана от Ройтерс, инцидентът е станал в района на град Урумие. Според други агенции на борда е имало 105 души пасажери и екипаж, като 50 от тях са спасени, а самолетът е бил Fokker-100, холандско производство.

Причина за инцидента според агенцията е лошото време край град Урумие.

Самолетът е излетял около час след разписанието си от Техеран към Урумие
и поради лошите атмосферни условия е паднал в района на селище край града, според неназования представител. Най-малко 72 души са загинали при самолетната катастрофа, а 32 са ранени, съобщи представител на иранския Червен полумесец, цитиран от ИСНА. Заместник-ръководителят на отдела за спасителните операции на Иранския червен полумесец Хейдар Хейдари съобщи, че 32-ма души са ранени. Те са настанени в държавни и частни болници.

Според информационната агенция „Западен Азербайджан" спасителните операции са били затруднени заради блокираните от стотиците роднини пътища към мястото на трагедията. Към мястото на разбилия се самолет те се стекли, за да разберат за съдбата на своите близки.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 2641 |20.08.2025 Пътен инцидент уби десетки в Афганистан . 2| 3911 |12.06.2025 Самолет с над 200 души на борда се разби в индийския град Ахмедабад, няма оцелели . 1| 2877 |27.04.2025 Загиналите при експлозията в иранско пристанище станаха 14, шестима души са в неизвестност . 0| 6538 |12.10.2014 7 полицаи загинаха в самолетна катастрофа в Иран

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads