Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 6045 | СВЯТ

САЩ алармират за атентат през август

САЩ алармират за атентат през август
Предупреждение за възможни атаки на терористичната мрежа „Ал Кайда”, отговорна за атентатите на 11 септември, срещу американски граждани в чужбина издаде Държавният департамент на САЩ.
 

Американски дипломати информират, че групировката може да се опита да извърши атентат през август. Особено силно е предупреждението за районите на Близкия Изток и Северна Африка. Президентът на САЩ Барак Обама е наредил да бъдат предприети „всички необходими стъпки” за защитата на американци в отговор на заплахата от атака на „Ал Кайда”, съобщи служител от Белия дом пред АФП.

„Президентът е осведомен за потенциалната заплаха, която възниква или произтича от Арабския полуостров”, заяви чиновникът, предпочел да остане анонимен.

Предупреждението на Държавния департамент показва ясно, че „Ал Кайда” и свързаните с нея организации продължават планирането на терористични атаки както в региона, така и извън него, посочи източникът. Предупреждението идва ден след публикуваната информация за временно закриване на посолствата на САЩ в редица мюсюлмански страни. Вашингтон заяви, че затваря мисиите от съображения за безопасност, без да навлиза в конкретика.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Талибани атакуваха президентския дворец в Кабул 0| 5699 | Талибани атакуваха президентския дворец в Кабул Сълзотворен газ и водомети през нощта в Турция 3| 7015 | Сълзотворен газ и водомети през нощта в Турция Спасиха  Башар ал-Асад от атентат в последния момент 0| 5994 | Спасиха Башар ал-Асад от атентат в последния момент Предотвратиха нов кървав бомбен атентат в Минесота? 1| 5837 | Предотвратиха нов кървав бомбен атентат в Минесота?

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads