Реклама / Ads
0| 5674 |07.06.2013 СВЯТ

Северна и Южна Корея отново имат спешна връзка

.
Лидерът на Северна Корея Ким Чен Ун
Северна Корея обяви, че възстановява спешната телефонна връзка с Южна Корея, която Пхенян прекъсна през март. Тази спешна линия беше последната директна връзка между двете Кореи.
 

КНДР я прекъсна в момент, в който напрежението на Корейския полуостров бе достигнало връхна точка. Линията беше възстановена тази сутрин, обяви Комитетът за помирение на Корея в изявление, цитирано от държавната агенция КЦТА.

Южна Корея предложи на северната си съседка министерска среща в Сеул в сряда. Пхенян обаче предложи предварителните контакти да се състоят в междукорейския промишлен обект Кесон на 10 километра от границата от страната на Северна Корея, който е затворен от април.

„Смятаме, че властите на Севера и Юга трябва да поддържат контакти преди министерската среща, която бе предложена от Сеул", заяви говорителят на Комитета за мирното помирение на Корейския полуостров.

Генералният секретар на ООН Бан Ки-мун приветства насърчаващия напредък за намаляване на напрежението и за мир и стабилност на Корейския полуостров.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 2| 5002 |22.03.2019 Край на добрите отношения между Северна и Южна Корея . 0| 5165 |20.04.2018 Двете Кореи откриха гореща линия между лидерите си . 0| 5198 |05.03.2018 Ким Чен-ун се среща с южнокорейска делегация . 0| 5343 |10.02.2018 Президентът на Южна Корея обеща да посети Пхенян

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads