Реклама / Ads
2| 5207 |24.04.2011 СВЯТ

Спряха обсадата на Мисрата

.
Триполи обяви, че правителствените войски са преустановили обсадата на Мисрата, за да оставят местните старейшини да преговарят с бунтовниците.
 

Това обяви днес либийският заместник-министър на външните работи Халед Каям, предаде ИТАР-ТАСС.

На пресконференция в Триполи той заяви, че лидерите на местните племена "са изпълнени с решимост да уредят конфликта в Мисрата в срок от 48 часа".

Каям още в петък спомена за готовността на либийската армия да прекрати обсадата и да предаде контрола върху ситуацията на племената от района.

Заместник-министърът опроверга днес твърденията на бунтовниците, че силите на режима са избягали от Мисрата.

Правителствените части обаче ще останат на позициите си в ключовия град. Агенциите съобщават за продължаващи експлозии и стрелби рано тази сутрин.

Племената около Мисрата са разгневени, че боевете възпрепятстват нормалния живот и търговията в пристанищния град.

По данни на "Хюман райтс уоч" по време на продължителната обсада на Мисрата, която е под контрола на въстаниците, са загинали вече над хиляда души.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2559 |26.08.2025 Масови демонстрации и блокади на пътища в Израел, гражданите искат край войната в Газа . 4| 2596 |24.08.2025 Израел бомбардира предградията на Газа . 4| 3143 |19.07.2025 Сирия обяви примирие в Суейда, но насилието срещу друзите се разпространява в цялата страна . 3| 5284 |08.05.2011 Кадафи бомбардира Мисрата

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads