Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
3| 3941 | СВЯТ

Талибаните припознаха Китай за най-близък съюзник

Талибаните припознаха Китай за най-близък съюзник
Източник: архив
Представители на талибаните обявиха Китай за свой най-близък съюзник в международната общност. По думите им, Пекин е „готов да инвестира и възстанови“ Афганистан и затова е техен „основен партньор“.
 

Забихула Муджахид, говорител на групата, заяви, че китайците ще помогнат за възраждането на афганистанския добив на мед. Той похвали китайците за техния инвестиционен проект „Един пояс, един път“, който напредва въпреки критиките от западните страни.

Китай е една от малкото държави, които не евакуираха персонала от посолството си в Кабул след превземането на талибаните. Делегация на талибаните посети Китай през юли за разговори с външния министър Ван И в Тянцзин.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
5,1 по Рихтер разлюля Китай 0| 3630 | 5,1 по Рихтер разлюля Китай Талибаните обещаха ново правителство на Афганистан до дни 0| 3482 | Талибаните обещаха ново правителство на Афганистан до дни Талибаните осъдиха двойния бомбен атентат край летището в Кабул 0| 4701 | Талибаните осъдиха двойния бомбен атентат край летището в Кабул Талибаните назначиха бивш затворник от Гуантанамо за министър на отбраната 0| 4443 | Талибаните назначиха бивш затворник от Гуантанамо за министър на отбраната

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads