Реклама / Ads
3| 4973 |11.12.2014 СВЯТ

Валутни сътресения в Русия

.
Малко преди обяд по регионално време на Московската валутна борса бе установен нов рекорд в поевтиняването на рублата, съобщи руската Централна банка. Доларът поскъпна и вече се разменя за 54.935 рубли, което е с 3 копейки повече от предишното постижение от 3 декември тази година.
 
Еврото също завоюва ново ниво – то се разменя за 68.48 рубли за брой. След като тези равнища бяха регистрирани, последва лек спад в обезценката на руската валута, но и новите стойности са над тези от вчера.

Очаква се днес Централната банка на Русия да приеме решение за повишаване на лихвения процент до 10.5% годишно. Според експерти от Commerzbank обаче дори това няма да повлияе на ситуацията с рублата.

Повечето от анализаторите смятат, че е необходимо поне двойно повишаване на основния лихвен процент и тотална интервенция в размер поне на 5 милиарда долара. Остава обаче зависимостта на руската валута от цените на петрола, а днес те също не дават окуражителни сигнали. Цените от закриването на търговете вчера остават почти непроменени – доставка януари се котира по 64.24 долара за барел.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 7| 4364 |24.11.2025 Руските приходи от нефт и газ падат с 35 процента . 2| 3037 |31.10.2025 Излишъкът на петрол дава път за нови санкции на Тръмп срещу Русия . 5| 4754 |24.09.2025 Петролът не спира да поскъпва на фона на данните за спад на запасите в САЩ . 3| 25223 |01.09.2025 Щатският долар се срина до най-ниското си ниво от юли

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads