Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

13| 6579 |16.03.2021 СВЯТ

Заплаха! Сестрата на Ким Чен-ун ще отнеме ”спокойния сън” на Байдън

.
САЩ да не участват във враждебни действия спрямо КНДР, а стопанинът на Белия дом „по-добре да не върши неща, които ще му попречат да спи спокойни следващите четири години“. Това се казва в изявление на Ким Йо-чен, сестра на севернокорейския лидер Ким Чен-ун, публикувано от медиите в Пхенян, предадоха информационните агенции.
 

Тя заплаши страната ѝ да излезе от военното споразумение с южната си съседка заради „агресивните ѝ действия“.

 

Южна Корея отново избра „пътя на войната“ и „пътя на кризата“ вместо „топлия път на целия корейски народ“, посочва Ким Йо-чен по повод на започналите миналата седмица съвместни военни учения на САЩ и Южна Корея. В изявлението се посочва, че Пхенян внимателно ще следи поведението на Сеул.

 

„Ако то стане по-провокационно, ще бъдат взети специални мерки, например ние смело ще се откажем от междукорейското военно споразумение" от 2018 г. за намаляване на военното напрежение по границата между двете страни, предупреждава сестрата на Ким Чен-ун.

 

Това е първото послание на КНДР към администрацията на Байдън. То бе обявено, след като Белият дом съобщи, че се е опитал да се свърже с Пхенян, но не получава отговор от него.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 4313 |04.06.2025 Новият президент на Южна Корея влиза в офиса със срив на икономиката и Доналд Тръмп на вратата . 0| 3787 |05.04.2022 Пхенян заплаши Сеул с ядрени оръжия . 0| 5216 |05.03.2018 Ким Чен-ун се среща с южнокорейска делегация . 0| 5352 |26.05.2010 Пхенян заплаши Юга с блокада

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads