Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
2| 7797 | БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

Детски лагер на апетитен морски терен бе разрушен неправомерно

Детски лагер на апетитен морски терен бе разрушен неправомерно
Детски лагер в курорта "Св. св. Константин и Елена" е бил разрушен от багери на варненската фирма "Артьом", съобщи МОН. Апетитният имот е 7960 кв.м. Тази година през лятото там са летували 417 деца.
 

Морската почивна база е на "Ученически отдих и спорт", което пък е собственост на просветното ведомство. Двуетажната сграда е била съборена на 14 ноември, пише вестник "Сега". Ден по-рано влекач с багер е влязъл в спорния имот и домакинът на лагера повикал полиция. Пред служителите на реда хора на "Артьом" заявили, че имат разрешение от общинската администрация за събаряне на сградата. След като полицаите си отишли, частниците заплашили домакина да спре да подава жалби срещу тях.
Апетитният имот е 7960 кв.м. Тази година през лятото там са летували 417 деца. Претенции към базата преди години е предявила "Габровска популярна кооперация", която въпреки неприключилите дела за установяване на собствеността продава имота на "Артьом". За случая са уведомени главният прокурор и Върховна касационна прокуратура с молба да се ангажират с проблема. Дружеството "Ученически отдих и спорт" е подало молба до Софийски районен съд да се наложи забрана за увреждане на имуществото и застрояване.

img_6675.jpg снимки Вяра Йовева

Това не е първият скандал с ученическите лагери. През 2004 г. се разбра, че норвежки инвеститори са купили парче реституиран имот в границите на лагер в Равда. По-късно се оказа, че дни преди изборите бившият министър Игор Дамянов тихомълком е разрешил апортирането на лагери в смесени дружества. Frognews.bg

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Танцът върху въглени скара две морски общини 2| 6010 | Танцът върху въглени скара две морски общини Продават терен на БДЖ по брега на морето 0| 6257 | Продават терен на БДЖ по брега на морето Катаджии ще въдворяват ред по черноморските пътища през лятото 0| 6728 | Катаджии ще въдворяват ред по черноморските пътища през лятото Черноморски терзания на старта на сезона 0| 5787 | Черноморски терзания на старта на сезона

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads