Реклама / Ads
2| 6256 |10.11.2020 БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

Гена Събева: Всички бизнеси са потърпевши от пандемията, а помощта от държавата не е достатъчна

.
Гена Събева
Всички бизнеси са потърпевши в момента заради пандемията, а помощта от държавата не е достатъчна. Много повече бихме изкарали, пропуснати ползи има за цяла година. 3000 или 10 хиляди лв. не могат да помогнат на малка фирма да плаща наеми, заплати, има много разходи.
 

Това коментира в предаването „Лице в лице“ по бТВ Гена Събева, председател на браншовите организации на Българската търговско промишлена палата (БТПП).

 

Събева обясни, че спестяванията на хората са се увеличи, защото те не харчат.

„Хората спряха да наемат зали за малки партита, спряха да ходят по заведения, не наемат кетъринг, спестяванията се увеличават, вместо да  ги вкарат в икономиката“, добави председателят на браншовите организации на БТПП.

 

Тя открои и някои бизнеси, които по време на пандемията все пак са успели да се развият.

„Фирмите, които посредничат при получаване на държавни пари, печелят много от това. Ремонтите и хората, които правят домашни интериори и продават продукти за дома, просперират в пандемията, явно защото хората си седят вкъщи и забелязват какво може да се подобри“, обясни Събева.


Тя заяви, че сега са се обединили 32 фирми, за да си помагат и си правят онлайн срещи всеки вторник сутрин.

„Това е единствения начин да се спасим – нов тип маркетинг чрез препоръки. Опознаваме се, представяме се и казваме какво търсим, фокусирали сме се в областта на индустрията, обслужваме я. Целим да достигнем до своите клиенти по различни начини,  чрез строителство на индустриални предприятия, финансови анализи, европроекти“, обясни Събева.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 33| 14176 |05.09.2023 Красимир Дачев: Българските предприемачи изнасят капиталите си навън . 43| 11325 |17.12.2020 Радосвет Радев: БГ-бизнесът кучета го яли, в Румъния и Гърция има прости правила . 13| 6565 |30.10.2020 Васил Велев: Бизнесът е пак на опашката в коронокризата, парите са за преворъжаване и администрацията . 7| 8272 |01.04.2020 Лъчезар Богданов: Очаква ни шок в икономиката, съкращаване на 130 000 души

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads