Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
2| 5662 | БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

Приватизацията с нов надзорен съвет

Приватизацията с нов надзорен съвет
Народното събрание одобри състава на надзорния съвет на новата Агенцията за приватизация и следприватизационен контрол вчера. Той ще е седемчленен и в него ще са представени всички парламентарни групи.
 

В надзора влизат Юлия Ненкова, Орлин Иванов и Михаил Владов от ГЕРБ, Руси Статков от “Коалиция за България”, Севджан Садкъев от ДПС. Представителят на “Атака” ще бъде юристът Петър Петров, а от “Синята коалиция” - Димитър Бъчваров.
Членовете на надзора ще трябва да изберат председател на новото ведомство, което обединява Агенцията за приватизация и Агенцията за следприватизационен контрол.

Трима от членовете на новата комисия и досега са били надзорници - Бъчваров, Статков и Садкъев. Юлия Ненкова е зам.-кмет на Столичната община, Орлин Иванов е зам.-председател на общинския съвет в София, а Михаил Владов има собствен бизнес.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
За по-строги антикризисни мерки съветва Световната банка 2| 5880 | За по-строги антикризисни мерки съветва Световната банка Приватизацията на "Булгартабак" -  прозрачна и без пазарлъци 5| 7186 | Приватизацията на "Булгартабак" - прозрачна и без пазарлъци Създават Съвет за развитие на капиталовия пазар 0| 5367 | Създават Съвет за развитие на капиталовия пазар Трайков уволни "съвета" на енергийния холдинг 27| 7492 | Трайков уволни "съвета" на енергийния холдинг

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads