Реклама / Ads
3| 6527 |22.08.2010 ЛАЙФ СТАЙЛ

90 държави признаха родната овчарка

.
Българското овчарско куче получи международен сертификат, с който се признава като порода в 90 държави. Мария Ферер, президент на националната комисия в Министерството по животновъдство на Испания и на Международната кучешка федерация, връчи същия документ в местността Смолянски езера и на породата "Лудогорско гонче".
 
Испанката оценяваше вчера заедно със свои колеги от Русия и Молдова представянето на над 180 кучета от 5 държави, най-много от които - над 80, от породата "Българско овчарско куче", съобщи "24 часа".

Ферер дойде за киноложката изложба, която бе част от първия по рода си събор на родопското животновъдство и земеделие, фолклорно наследство и киноложко богатство - "Хаберлея 2010".Според нея тези две породи имат отлични качества да пазят и могат да бъдат атрактивни за износ.

В изложбата участваха кучета от 33 породи от Испания, Украйна, Латвия, Молдова. Големи овации събра дакелът Ен Хей на московчанката Олга Зимина, който дефилира с 3,5 кг медали на врата си. Кучето й имало общо над 5 кг медали, но не ги пуснали в самолета с всичките.

Публиката очакваше да пристигне и премиерът Бойко Борисов, под чийто патронаж се провежда съборът, но в последния момент се разбра, че бил възпрепятстван да дойде лично. Затова пък негов достоен заместник бе двегодишното му българско овчарско куче Лазар.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2619 |09.12.2025 Звезда от "Сексът и градът" се омъжи на 69 години . 1| 4588 |24.11.2025 Фреди е мъртъв, да живее Фреди . 1| 5872 |23.10.2025 Модел от OnlyFans задържан след въоръжен обир . 0| 5707 |20.10.2025 ChatGPT: скоро и с еротични умения

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads