Реклама / Ads
22| 7295 |20.07.2023 НОВИНИ

1,5 милиона туристи не дойдоха у нас, няма ги и немците, българите са на Халкидики

.
Пусти плажове
Летният туристически сезон се оказва труден за хотелиерите. Той ще бъде кратък и няма да достигне нивата от предковидната 2019-та година. Това обясни пред БНР Георги Щерев, председател на Българската хотелиерска и ресторантьорска организация и председател на Съюза на хотелиерите в Златни пясъци.
 

В началото на септември някои хотели ще затворят, каза той.

 

„Но тази седмица приключва т.нар. дупка и хотелите масово вървят към запълване. В началото добре се пълниха тези от висока категория, но имаха и добри намаления“
Печалбата е свита и хотелиерите са на ръба на оцеляването, посочва Щерев.

 

„Няма ги немците. Беше ясно, че сезонът ще е труден. Не знам защо се правеха коментари за много добър. Липсват около милион и половина туристи. Крайният резултат, според моите очаквания и разчети, няма да е добър. Инфлацията е сериозна. Ще бъде въпрос на оцеляване. Така не може да се поддържа персонал и да се обновява базата, за да се печелят клиенти“






Войната също оказва влияние, категоричен е той. „Шумът за водата. Имаше застой на записванията“

 

Георги Щерев смята, че българската държава трябва да потърси компенсации от европейските институции. Намира необходимост и от мерки за привличане на туристи извън активния сезон.


„Ако не направим нещо, догодина ни очаква и по-лош сезон. Немските туристи започваха да летят от 24-ти април. Сега летят от 10-ти юни. Трябва държавата да работи заедно с големите немски туроператори и да се направят програми със стимули. В момента те се дават само от хотелиера“, обясни експертът.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3279 |24.03.2023 Румен Мончев: Държавата отново поставя туристическия бранш пред форсмажорни обстоятелства . 1| 3238 |13.03.2023 Министърът Димитров: Българските туристи спасиха зимния сезон . 9| 4523 |11.03.2019 Румен Драганов: Цените в курортите за летния сезон ще вървят нагоре . 0| 8194 |25.06.2015 Летният сезон на Черноморието - пред провал

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads