Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 4802 | НОВИНИ

40 студенти пипнаха свински грип в румънски хотел

40 студенти пипнаха свински грип в румънски хотел
Българи в студентската конференция в Румъния не са присъствали.
 
Хотел в румънския планинския курорт Синая е бил затворен след като 40 студенти са се заразили със свински грип по време на международна правна конференция, предаде АП. Всички младежи са хоспитализирани в института по инфекциозни заболявания в Букурещ. По информация на лекари грипът протича в средна и тежка форма.Здравният министър на Румъния каза, че вирусът е разпространен от португалски турист, който е отказал да бъде приет в болница 2 дни след като е потвърдено, че е носител на вируса А(H1N1).

Мениджърът на хотел Синая е обяснил, че на конференцията са взели участие 260 студенти от 31 европейски държави. Те са прекарали близо седмица в хотела, който се намира в Карпатите, на около 100 км. от Букурещ. Хотелът и туристическите атракции в града, които са били посетени от студентите, ще бъдат дезинфекцирани. За момента няма информация дали сред участниците в конференцията е имало и български граждани.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Свинският грип взе втора жертва 0| 5482 | Свинският грип взе втора жертва Богатите студенти - мишени на нова банда 1| 5823 | Богатите студенти - мишени на нова банда Свинският грип коси младите; зарази се и пуйка 3| 5176 | Свинският грип коси младите; зарази се и пуйка Над 28 кг. хероин пипнаха митничари 1| 6877 | Над 28 кг. хероин пипнаха митничари

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads