Реклама / Ads
1| 5003 |10.04.2018 НОВИНИ

АПИ: Внимателно карайте в Кресненското дефиле! Започва строежа на тунела

.
Започват проучвателно-проектантските работи за ремонта на тунел ”Кривия” при 388-ми километър на Е-79 София - Кулата в Кресненското дефиле. Общата дължина на съоръжението е 343 м. Планираните дейности се финансират от бюджета на Агенция ”Пътна инфраструктура”. Срокът за изпълнение на проучвателните работи е 120 дни, а на ремонта - 300 дни, съобщиха от пресцентъра на агенцията.
 
По повод стартиралите проучвателно-проектантски работи днес до 17 часа, както и в предстоящите работни дни до 16 април - от 9 до 17 часа, движението по път Е-79 в района на тунела ще се осъществява в една лента. Необходимо е шофьорите да карат внимателно и със съобразена скорост, спазвайки пътната сигнализация и указанията на сигналистите.

В събота и неделя няма да има проучвателни дейности, за да не се затруднява трафикът. Предвидено е извършване на геотехническо обследване на съоръжението, изготвяне на технически проект и основен ремонт на тунела. Той включва нова отводнителна система, хидроизолация, нова светофарна уредба и енергоефективно осветление и други системи, повишаващи безопасността на движение.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 2657 |24.09.2025 Кошмар на АМ "Тракия" предизвикват три ремонта . 2| 2663 |25.06.2025 Километрични задръствания на Кресненското дефиле пилят шофьорските нерви . 0| 4808 |03.06.2025 Единият ремонт на „Тракия“ приключи. Ограниченията в София, Пазарджик и Сливен остават . 0| 4116 |28.05.2025 Ограничено движение през тунел „Люлин“ в посока София – шофьори, внимавайте!

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads