Реклама / Ads
5| 7376 |10.07.2013 НОВИНИ

Авиоотряд 28 преминава към Министерството на транспорта

.
Източник: Булфото
Авиоотряд 28 да премине от Министерския съвет към министерството на транспорта, информационните технологии и съобщенията.
 

Тези промени в Закона за гражданското въздухоплаване предложи правителството, съобщиха от правителствената информационна служба.

Съгласно чл. 8, ал. 1 от Закона за гражданското въздухоплаване, министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията ръководи и контролира гражданското въздухоплаване и гражданските въздухоплавателни средства и съоръжения на територията на България.

Натрупаният през годините опит от експертите в системата на министерството (основно Главна дирекция „Гражданска въздухоплавателна администрация"), предполага специфичен подход към проблемите на Авиоотряд 28 и при администрирането на неговата дейност.

Министерство на транспорта, информационните технологии и съобщенията (МТИТС) продължава да има правата и задълженията на лизингополучател по договора за доставка на правителствения самолет.

Едновременно с това, оператор на въздухоплавателното средство е Авиоотряд 28, което е свързано с възможни проблеми по упражняването на правата и изпълнението на задълженията по договора за лизинг.

Когато Авиоотряд 28 е към министъра на транспорта, информационните технологии и съобщенията, страната по договора за лизинг - МТИТС, ще може много по-добре да следи как се упражняват те. От МТИТС се подписват и застраховките на самолета.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 1538 |19.12.2025 Рим ще въведе платен вход за известния фонтан Треви . 1| 1680 |19.12.2025 Близо 70 на сто от работодателите дават коледни бонуси на работниците и служителите си . 0| 2096 |19.12.2025 Индексират заплатите в сектори, където са увеличени със 70%. Няма обяснение . 3| 1803 |19.12.2025 Възможните дати за предсрочни избори – 22 март, 29 март или 5 април

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads