Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 3634 | НОВИНИ

БАБХ ще предлага “свежо прясно мляко” - стига до потребителя до 48 ч. след издояване

БАБХ ще предлага “свежо прясно мляко” - стига до потребителя до 48 ч. след издояване
“Свежо прясно мляко”, бутилирано до 48 ч. след издояване ще предлагат от Българската агенция за безопасност на храните, съобщиха на брифинг от БАБХ. То няма да е претърпяло какъвто и да е процес на обработка и ще е със срок на годност до 7 дни след пастьоризация.
 

Всичко това става възможно благодарение на промени в някои наредби, които касаят изискванията към млякото и млечните продукти.

 

БАБХ планира и да предложи “бяло сирене”, за което изискване ще бъде за не повече от 60% водно съдържание. В критериите за кашкавал ще се въведат изисквания, според които то да се произвежда от сурово прясно мляко, а самият процес да бъде непрекъснат, за да се избегне влагането на заготовки и междинни суровини. 

 

В етикетирането на млякото и млечните продукти ще се посочва още страната и мястото на произход на използваните суровини. Продуктите, създадени у нас, ще бъдат отбелязани с лого с националния флаг на България. 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Трифонов се застъпи за ГЕРБ: Първият предлагал председател на НС 17| 3989 | Трифонов се застъпи за ГЕРБ: Първият предлагал председател на НС Коалицията ПП-ДБ няма да предлага председател на Народното събрание 9| 4236 | Коалицията ПП-ДБ няма да предлага председател на Народното събрание WINBET предлага слот-играта с кауза Drops of Water 0| 3350 | WINBET предлага слот-играта с кауза Drops of Water „Булгаргаз” предлага с над 8% по-евтин газ за май 0| 3034 | „Булгаргаз” предлага с над 8% по-евтин газ за май

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads