Реклама / Ads
0| 5699 |20.03.2007 НОВИНИ

Българинът не проявява силен интерес към изборите за евродепутати

.
65% въобще няма да гласуват, сочи изследване на агенция "Барометър инфо"; избирателите на основните партии се запазват като процент, БСП спада с един процент, ГЕРБ се качва с 1,5%.
 
 
снимка Вяра Йовева65% от имащите право на глас в страната няма да гласуват на изборите за евродепуатати. Агенция "Барометър инфо" изследва нагласите за участие в изборите за евродепутати. Бъдещите гласоподаватели на ГЕРБ за евроизборите са се увеличили от 7,5% до над 9%. Увеличението на симпатизантите се отчита спрямо първото проведено анкетно проучване през месец февруари. Симпатизантите на ГЕРБ са нарастнали, тъй като проучването е направено само два дни, след като партията сключи споразумение за общи действия с ВМРО. Избирателите на останалите партии са се запазили като процент. Спад с 1% се наблюдавал само при БСП. Това, което може да се каже за всички партии, с изключение на ГЕРБ е, че всички са свити до своите твърди избиратели. Като причина за това се посочва, че все още не е започнала предизборната кампания. Избирателите на ДПС не се увеличават, а привържениците на другите партии не участват в изборите.
В проучването на агенцията са включени 909 души от няколко областни града на страната - София, Пловдив, Русе, Търговище, Варна и Плевен. До 20 май, когато ще се състоят изборите, ще бъдат проведени още две изследвания.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 1004 |14.12.2025 Учен от НАСА разкри мистерията на „Витлеемската звезда“ . 0| 1161 |14.12.2025 Кои метали преобръщат световната икономика през 2026 г. . 0| 1028 |14.12.2025 Какво ядат монасите от Света гора по време на Коледните пости . 0| 1428 |14.12.2025 Сняг за Нова година

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads