Реклама / Ads
4| 5613 |14.09.2016 НОВИНИ

Бивш финансов министър бил лихвар?

.
Стоян Александров
Бившият финансов министър, участник в управата на няколко банки, общински съветник и преподавател в УНСС Стоян Александров е давал големи суми на заеми като частно лице, като в договорите, които е сключвал, е имало и явни, и скрити лихви, твърдят потърпевши.
 
Един от тях разказа пред bTV, че се е подписал под договор за $306 800, а получил $260 хил., като всичко е доказуемо, защото парите са преведени по банков път.

Според самия Александров става въпрос за хора, които са взели пари, а не искат да ги връщат.

Даването на пари на заем само по себе си не е престъпление, но според Наказателния кодекс „Който без съответно разрешение извършва по занятие банкови, застрахователни или други финансови сделки, за които се изисква такова разрешение, се наказва с лишаване от свобода от три до пет години и с конфискация до 1/2 от имуществото на дееца“. Дали случаят е такъв, трябва да решат съответните институции.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 1458 |13.12.2025 След „Желязков“: Съдбата на бюджета и сянката на проект „Радев“ . 1| 1420 |13.12.2025 Двама американски войници и цивилен загинаха при атака на „Ислямска държава“ в Сирия . 6| 1467 |13.12.2025 След сделка със САЩ: Беларус освободи Колесникова, Беляцки и още 121 политически затворници . 1| 1580 |13.12.2025 Бернската конвенция няма да отваря отново делото срещу България за „Калиакра“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads