Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

1| 6651 |23.02.2018 НОВИНИ

Близките на убитата Елена от съпруга й съдят България в Страсбург

.
Източник: БГНЕС
България отива на съд в Страсбург заради убийството на 42-годишната Елена Василева в София. Делото е заведено от Българския хелзинкски комитет по молба на близките на жертвата.
 
Тя беше разстреляна с 5 куршума от съпруга й Венцеслав Василев след десетки жалби срещу него за тормоз. Той я уби с незаконен пистолет.

Според Българския хелзинкски комитет убийството е можело да бъде предотвратено, но институциите са пренебрегнали жалбите на жертвата.
f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 4| 3041 |20.01.2025 Прокуратурата даде на съд актьора Христо Шопов за закана за убийство . 0| 2845 |22.10.2024 Новата експертиза потвърди: Евгения Владимирова е била удушена, установява делото за убийството ѝ. . 0| 2879 |08.10.2024 Отложиха делото за убийството на Евгения Владимирова, близки излязоха на протест пред Съдебната палата . 0| 4234 |22.03.2022 ЕСПЧ: България трябва да плати близо 50 хил. лева заради убийство на млада жена

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads